V polévce miso (recenze)

28. říjen 2008 | 22.45 |

V polévce miso

Rjú Murajami

Kenji (nebo Kendži*) je dvacetiletý student,který si načerno vydělává jako průvodce cizinců po Tokiu. Konkrétně se specializuje na čtvrti jako je Kabukicho. Ano Kenji provádí turisty po SM barech, peep show, striptýzových klubech...zkrátka se pohybuje v "shasei sangyo" (tedy "bordelovém průmyslu")

http://www.raglanroad.org/weblog/archives/kabukicho1-thumb.jpgObrázek "http://raster.infos.cz/kolo/tokyo07/i1017.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Když si takhle čte noviny,narazí na článek o vraždě středoškolačky. Ta dívka si přivydělávala "enjo kosai" (placenými schůzkami),byla znásilněna,rozčtvrcena,okradena (pořadí neznámé)... Vtom zazvoní Kenjimu telefon. Volá mu zákazník. Nějaký Frank,by si rád prohlédl "Tokio". Kenji souhlasí. Domluví se, že spolu budou 3 dny od devíti do půlnoci. Frank se objeví právě,když se začnou nalézat mrtvoly brutálně zavražděných. Kenji má silnou předtuchu a ještě silnější strach. Ale Franka neodmítne protože prachy jsou prachy.Sice jsou Vánoce,ale japonci jsou hold takoví...a v tom je pointa celé knihy Japonci jsou takoví...!

Jsou jedni z nejbohatších států na světě,ale přivydělávají se placenými schůzkami,umírají na přepracování a zajímá je jen Nike,hotel Hilton a americké kabelky. Po historii své země,či jen svých zájmech ani vidu ani slechu...

Tak jako ty dívky a bezdomovci............byli mrtví ještě předtím,než je někdo zabil... A Kenji asi ví kdo to byl...ale nemá důkazy a tak mu nezbývá nic víc než se bát o svůj život.
Taková je kniha Rjú Murakamiho. Je v ní sex, krev, psychologický nátlak a japonská společnost tak, jak ji zná snad jen japonec.
Ta knížka je.......PSYCHO! Styl zabíjení je stejné kategorie jako u GOTH a psycho je to jako....jako....nevim co. Já se moc nebojím,to že se leknu u hororu nic není,ale "Polévky miso" jsem bála...ne...Bála! Každou vteřinu jsem se otáčela a tasila katanu,jelikož jsem byla přesvědčena,že mě někdo brutálně zabije,když to neudělám. (zabil by mě i tak....)

Knižku DOPORUČUJI! Už kvůli tomu,že se dá sehnat v knihovně a patří to do světové literatury...Kdo ví,jestli to není i v osnovách...(doporučil mi ji češtinář)

Obrázek "http://raster.infos.cz/kolo/tokyo07/i1015.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.Obrázek "http://www.schaden.com/covers/044/04435.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

* V české vydání jsou počeštěné výrazy.

P.S.: Naučíte se ÚÚÚÚÚŽASNĚ nadávat. Víte co je to Dankon? Penis... (O_o ) (^_^)

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: V polévce miso (recenze) orochimaru-sama 29. 10. 2008 - 09:44
RE: V polévce miso (recenze) orochimaru-sama 29. 10. 2008 - 23:01
RE(2x): V polévce miso (recenze) nagat 30. 10. 2008 - 10:01