Ironické kombo (jak se bavit u filmů pro samce)

16. únor 2012 | 22.07 |
› 

 Neexistují dobré a špatné filmy. Jen filmy v různých stupních ironie.
Přerušuji ticho jen kvůli tomu, abych vám ukázala tento level ironie.

CON AIR
Level 1!
Nejprve musím odpálkovat všechny zlé jazyky, kteří na mě právě hážou rajčata a řvou "Chcípni pózere Homestuckej!" Opravdu jsem slyšela o filmech s Nicolasem Cagem už před Homestuckem. Dvakrát.
Poprvé: "blablablablablablaJAREDLETOblablablablablablaObchodníksesmrtíblablablablablablablabla. Jo, a taky tam byl Nicolas Cage." "Ok...ok, baby... whatever you want."
Podruhé: "Čau Děcka! Na co se to díváte?" "Ahoj teti. Hm... pouštím jim Čarodějova učně. Není to nic špatnýho." "No, jenom ab....OH MŮJ BOŽE! TO JE NICOLAS CAGE! AAAAH! ON JE TAK SEXY!" "Teti? Ty máš ve čtyřiceti fangasmus? Z Nicolase Cage? Seriously, dude? Seriously?"
Level 2!
První, co na csfd o Con Air uvidíte, je hodnocení 77%. Málo který můj oblíbený film se dostane přes 55%, ale tak dobře. To přece ještě nic neznamená. Horší je zařazení filmu. Akční / Thriller. 
To myslíte vážně? 
Dále: Oscar 2 nominace: Píseň - "How Do I Live", Zvuk.
Vzdávám to.
Nic´kdy jsem neviděla nic, co by mě svou ubohostí ohromilo jako Con Air. Totiž kromě několika lidských samců. Je to evoluční epic!fail, ale někteří looseři jsou prostě fajn. Ať lidé, nebo filmy.
http://27.media.tumblr.com/tumblr_lz9bd34NES1qgclsdo1_500.gif
 
O co tedy jde.
Máme tu vysloužilého vojáka, Camerona Poeho, který se vrací domů za svou milovanou blonďatou manželkou. Nic zvláštního. 
Bohužel je v noci napadne skupina ožralých nadržených páprdů a Cameron s nimi udělá krátký proces. To se sice chvályhodné, ale protože je mladý pán profesionálně vycvičený voják, nedá se tento případ vyhodnotit jako "zabití v sebeobraně". A za vraždu je osm let na tvrdo. Když má dojít na propuštění, sbalí si Cameron saky paky + králíka pro svou osmiletou dceru, kterou nikdy neviděl. Po sem je to v pořádku. Jen trochu kýč.
Dál už je to zlé.
Level3!
Letadlo, které přepravuje vězně, je uneseno. Vězni přemohou stráže a chtějí doslova upláchnout. Pochopitelně jsou tu věci jako výbušniny, skryté zbraně a podobně. Ve vzduchu je tedy letadlo plné vrahů, psychopatů, úchylů a jeden voják s nezničitelnými morálními hodnotami. Na zemi je pak naivní kravaťák, který by moc hezky zapadl do kategorie ultimate uke, a nějaký totally asshole s drahým autem. Prostě výtažek z čistého klišé servírovaný s creme fraiche.
Pane scénáristo, nechci vám do toho rýpat, ale viděl jste někdy charismatického záporáka? Geniálního šílence? Nebo tak někoho? Kurňa, i já bez makeupu pouštím víc hrůzy než postava Garlanda Greena. Fakt, že ho hraje Steve Buscemi, to zachraňuje, ale i tak...
A to nemluvím o tom králíkovi. Ten plyšák, ač je ošklivý jako židle v noci, když jdete na záchod, je asi nejcharismatičtejší a nejoblíbenější postavou příběhu. Ten králík, který je tam dohromady 30 vteřin, má stránku na FB a já ne. 
http://24.media.tumblr.com/tumblr_lz959dab2U1qcupmyo1_500.gifLevel 4!
A zpracování: ratatata BUM. Mám ráda akční filmy, nepřijde mi divný, když Lara Croft visí zavěšená vzhůru nohama na laně a přitom oběma rukama střílí za samopalu, a dokonce jsem jeden z mála lidí, kterým nevadí, že Tom Druide v každým svým filmu běhá. Ale není Con Air tohle až moc primitivní?
"Nepřipadá ti to stupidní?"
"Zeptej se mé erekce."
Tak ne no.
Level 5!
Přecházím na komentáře na csfd:
""Zdar tvý práci", Simone Weste, tohle se ti povedlo. Hvězdná sestava Trejo, Buscemi, Rhames a Malkovich tvoří polovinu úspěchu filmu. Tu druhou samozřejmě Cage, Cusack, hudba a v neposlední řadě i růžový králíček:)"

"Nadprumerny akcni narez, ktery si na nic nehraje a jeho jedinym cilem je divaky bavit prehrsli akce, vybuchu atd. a zbytecne neotravovat prilisnym moralizovanim - a to se povedlo."

"Naprostá BOMBA na kterou se můžu dívat pořád dokola ! Nicolasovi to s dlouhými vlasy fakt sekne ,-) A ta písnička na konci mě vždycky rozbrečí. Prostě perfektní film. West má/měl talent, nechápu proč už netočí."

 
Kdy jsem zemřela a dostala se sem? Tohle musí být Očistec, protože lidé přece nemohou být tak jednoduší.
Každopádně, pokud se to vezme kol a kolem, Con Air je skvělý film. Ovšem ne tak, jako ho berou tihle lidoopové. Jsou tam všechny kýčovité kraviny, na které si vzpomenete. Některé dokonce několikrát. Vybuchující náklaďák, automobilová honička v tunelu, nechutná písnička, blondýna, spousta zbraní, jednoduchý hlavní hrdina a všechny ostatní trapné chvíle... máte dvě možnosti. Buď opakuvat facepalm tak dlouho, až si zarazíte oční bulvy do hlavy tak hluboho, že budete vypadat jako 2D... a nebo se můžete smát jako blázen. Kdyby tvůrci zvolili místo kategorie "Thriller", zařazení "parodie", byl by to kultovní film.
 

Level 6!

http://26.media.tumblr.com/tumblr_lz959dab2U1qcupmyo4_500.gif

Con Air je první věc, kterou bych pustila svému potencionálnímu příteli. Je to level jedna. Pokud projde, tak buď zvládá umění sarkasmu, nebo je natolik retardovaný, že si o něj budu moci čistit boty. Level dva je Scott Pilgrim vs. The World. Protože jsem slušně vychovaná dívka a vím, že před popravou bych měla odsouzenému dát šanci. Uteč, nebo skončíš takhle.
 

A pokud přežije, je tu level tři. 
... 
Hahah, nepovím.

 
Jinak, kdo by chtěl potkat mou tetičku, momentálně vaří na upolu. Lakneo, jaký byly.... ŠPA.GE.TY?

Zpět na hlavní stranu blogu