Touch! Touch! Touch! Touch Fassbendroid!

24. červen 2012 | 17.04 |
› 

Prometheus

Takže, abych přesně vystihla své pocity z filmu, použiji alegoricky komplikovaná a nic neříkající souvětí.

Jde o dvouhodinové, zdánlivě nenavazující střípky z mnohem většího vyprávění, poslepované dohromady ve výsledku obsahujícím všechna hororová a sci-fi klišé, na které si vzpomenete, a k tomu nesouvislé, nelogické a místy až zcela iracionální chování postav v náhodných situacích.
Kostra příběhu je přibližně následující:
- archeoložení – androidění – stázování – final freakout – blouzení – objevení - final freakout – mutování – robofilování – infikování – hadování - final freakout – rození - vetřelcování – zombíkování - final freakout - final freakout - final freakout – a další final freakout -

Prostě a jednoduše je to o ničem, resp. Má to tolik částí o něčem, že se v tom samotný scénárista ztratil. 
Pak jsou tu absolutní nelogismy, jako například ten nejviditelnější: Borec vleze do komplexu chodeb z mapou. Za několik minut se rozhodne oddělit se od skupiny a vrátit se. Pochopitelně se ztratí. Po hodinách bloudění obdrží hovor typu: "Máme pohyb v sekci A. Jsi to ty?". Borec vytasí mapu a prohlásí: "Ne, já jsem v céčku."
Tak moment, nebyl jsi před chvílí ztracený?

Údajně na tom má podíl fakt, že z původního filmu Paradise, zbyl po zásahu Damona Lindelofa výcuc s pracovním názvem Vetřelec vs. Predátor vs. Futurama vs. Má mezigalaktická loď je plná hadů vs. Instruktáž o císařském řezu za použití sešívačky. A i tak to bylo příliš dlouhé, takže dvd slibuje nekonečné množství vytřižených scén a bude druhý díl. god why

Pravděpodobně, pokud jste i po tisíci letech a desítkách špatných filmů pořád crush jak sviňa do Vetřelce a Predátora, tak to pro vás bude "film, který toho strašně moc vysvětloval, než k tomu pustili Lindelofa". 

Bohužel, předpokladem k tomu, je být zažrán do téhle sci-fi mytologie od roku 79. Civilistům to neřekne absolutně nic (ale ti většinou nepoznají ani nekvalitu charakterů) a nerdům s drobným základem zůstane v hlavě zmatek a obří WTF.
Každopádně Nagat tu nikdy nebyla od toho, aby hodnotila fandomy sci-fi, obzvláště z pohledu kvality.
Nagat je tu proto, aby vám řekla, jaký film stáhnout, pokud jste děvče a máte neodkladnou potřebu, nechat si vyletět vaječníky do vzduchu.
David 8 - robotický archivník/archeolog, který uvádí věci do chodu přesně jako člověk. Nebo  většina lidí. Nebo prostě Nagat.
Pravidlo průzkumníka číslo jedna: Pokud něčemu nerozumíte, pravděpodobně se to vyřeší samo, když na to šáhnete.
A to je taky vlastně pointa filmu. Všechno, co se stane, se stane díky tomu, že na to David sáhne.
Protože je to badass mothafuca android!

A taky je to dopad filmu.
David pořád ještě neshál na mě.

"Look out ladies, you can have a David 8 all for yourselves.
He can do almost anything!!
I cant wait for the Heidi 69.
Oh my wife has walked in......."

Scénář samotného filmu byl mimo jiné přepsán proto, že Ridley Scott chtěl 250 milionů dolarů, ale dali mu jen 130. Takže z Prométhea, který byl původně plánován jako R-18, udělali to cosi, čím teď je. Objevují se spekulace, že tak vysoký rating to mělo kvůli žhavé scéně mezi random humanoidním emzákem a jistým sexy androidem. Základem pro tuto konspirační teorii je fakt, že 120 milionů dolarů může stát jen nahý Fassbender s McAvoyem nad sebou. Pod sebou. Všude.

Michael Fassbender je jedna z nejkrásnějších bytostí na světě. A když o kostýmér navlíkl do toho bledě modrýho oblečku pro staff, přidal filmu minimálně tři hvězdičky. Bohužel jsem nikde nenašla fotku z filmu, kde stojí ze zadu (ale dělá to dost často), takže vám pointu ukázat nemůžu, ale jde o jeho nádherně vykrojenou postavu. Pokud mají záda Monicy Bellucci (možno obdivovat v Asterixovi, hrála Kleopatru) mužskou verzi, tak ji vlastní Fassbender.
All the panties.
Out the window.

Pokud už jsme Prométhea viděli a říkáte si, že na něco tak dokonalého, jako je David 8, stejně musí existovat péčko na internetu, potěším vás. Sice málo, ale ANO!
Calý fandom se založil na skrytém odkazu, právě v té reklamě na Davida8.

U see? Magneto? It's you?

Mcfassy je fenomén a cokoliv s těma dvěma se shipuje samo. Jejich láska je nekonečná a fakt, že McAvoy ve filmu nehraje nezabraňuje vytvoření slashe s ním.
Takže většina povídek zahrnuje OOC/OC + AU ==> Dafuq combo! Ale je to fajn. 
Mimochodem mě strašně baví fakt, že tento popis je absolutně nepochopitelný pro civilisty a ani enigma by si s ním neporadila. 

Kromě toho má Prometheus krásný sountrack a grafika je taky celkem fapózní. Takže si můžete úžít kombo zahrnující Fassbendera s modře svítícími věcmi a instrumentálkou do toho.
Awwwwwwwwwwwww yeaaaaaaaaaaaaah!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Touch! Touch! Touch! Touch Fassbendroid! ciri 24. 06. 2012 - 19:58
RE: Touch! Touch! Touch! Touch Fassbendroid! junecalamada 24. 06. 2012 - 23:55