I don't give a fuck about trees

24. duben 2012 | 18.31 |
› 

Tak jsem se rozhodla, že o tom nakonec napíšu.

Kdo zavítal v poslední době tumblr, mohl si všimnout hafa obrázků na... nějaký nový fandom? Co to sakra je? Proč má ten kluk tak nevkusný brýle? A proč je toho plný 4chan?
Pochopitelně pokud něco zajímá Američany, spustí to řetězovou reakci po celém světě. Můj mozek to vyhodnotil jako Důležité.A tak jsem si Lorax stáhla ještě předtím, než přišel do českého kina.
Nikdo se totiž  nestará o stromy.


Lorax je kniha amerického spisovatele a ilustrátora, který psal pod pseudonymem Dr. Sessus. Na české wikipedii je o něm vážně rozsáhlý článek, který napovídá, že pokud jsem o tom chlapovi ještě neslyšela, je se mnou něco fakt špatně.
Ale pro Američany je Dr. Sessus velmi důležitý, protože s ním vyrůstali. a většina jeho děl je považována za klasiku. Rozumějme, samotný Lorax vyšel v roce 1971, takže když se ukázalo, že bude remake, byli všichni nadšeni, jak na to pošlou své děti do kina.

Příběh je přitom dost stupidní a zřejmě to má naučit děti chránit životní prostředí. Ted Wiggins je dvanáctiletý shota, který se zabouchne do středoškolačky (Ta ženská si zaslouží pás!) a ta by strašně chtěla vidět stromy. V jejich světě je sice všechno, ale stromy nikdo neviděl už desítky let. A to díky Once-lerovi, který kdysi vymyslel, že ze stromů bude dělat šály, nebo co, a tak je všechny pokácel. Teď by to chtěl napravit. Ale už je pozdě. Alespoň pro něj.
Jde tedy o zcela průměrný animovaný film pro  potěr a zápletka taky není nic moc. A dítě si z kina spíš odnese myšlenku "chci toho oranžového chlupatého bubáka domů!", než "Budu chránit stromy." Tak proč?
Once-ler.
Once-ler a jeho zadek.

 I was like "i dont care if he is killing the forest, that man is H O T HOT."
 

Já si toho původně ani nevšimla, ach ta kvalita ruského kinoripu, ale Laknea mě na to velmi rychle upozornila. V původní animované verzi nebyl Once-ler vůbec vidět a předpokládalo se, že jde o starého muže. V remaku je z něj víceméně pohledný mladík s kytarou a mentální úrovní dítěte. A když zpívá o kravinách, natřásá zadkem tak nenuceně, že v kinosále přítomné yaoistky musely mít pěkný záhul, aby nevybouchly.
Do kina bych na to nešla. Teda pokud bych házela marchmallow na diváky... hehehe... no, nestojí to za 150,-. Ale za hodinu sledování ano. Konec konců jde o fandom.

Na konec. Nikdo se pořád nestará o stromy.
Ale Once-lerův zadek zůstane všem v podvědomí dlouho.


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: I don't give a fuck about trees tol 08. 05. 2013 - 22:18