Hunger game pro hipstery a chlapy

7. duben 2012 | 13.43 |
› 


Všichni píšou o Hunger Games! Nebudu mainstream!

 


Battle Royale je kniha Koushun Takamiho, přepracovaná do mangy a následně i zfilmovaná.
Ve světě postihnutém krizí někdo dostane nápad. Země je v krizi stejně jen proto, že jsou lidi necílevědomí a nedisciplinovaní. Všechno se to projevuje už u školáků. Nemají vychování, nerespektují autority a vyroste z nich jen odpad.
A tak vláda vymyslela zákon Battle Royale. Každý rok se vylosuje jedna třída, žáci se naženou na ostrov a nechají se vzájemně pozabíjet.
Je to taková hra, kterou byste si jako mladší určitě strašně rádi zahráli se svou třídou. Otázkou je, jak to má pomoci světu v krizi? Hra není koncipována jako realityshow. Kdyby lidé viděli, co se na ostrově děje, určitě by to mělo větší smysl. Ale oblast, kde se hraje, je hermeticky uzavřená a ani tvůrci nevědí, co se děje. Mají mikrofony a čipy. Nikoliv kamery.


Parta spolužáků je dobrý materiál k příběhu o zabíjení. A všichni se na bandu masakrujících se teenagerů rádi podívají. Je to totiž drstální a kuťácký a bůhvíjaký, a nekecám, tyhle slova jsem slyšela, když jsem procházela kolem primy. Kompování? Prosím?
Určitě jste někdy měli pocit, že by jste strašně rádi sejmuli tu blonďatou kozu, co si pořád na něco stěžuje. Nebo tu pipinu, co nemá ani špetku intelektu, ale z nepochopitelných důvodů má mnohem lepší výsledky než vy.
Bohužel ani Hunger Games, ani Battle Royale tenhle potenciál nevyužijí.
Děcka umírají různě. Většina z nich je zabitá jiným hráčem, ale někteří prostě dostanou otravu krve, nebo spáchají sebevraždu. Bohužel hra má trvat jen tři dny, takže o nějakou smrt na dehydrataci, nebo vyhladovění divák bohužel přichází.
Východoasijské herecké výkony jsou opět fenomenální jako školní besídka Králíček o Vánocích a to český dabing dílo zkázy dokonal. Ať nežeru, učitele hraje Takeshi Kitano a je skvělý. Stejně tak Tatsuya Fujiwara, Taro Yamamoto a Aki Maeda jsou dobří. Ale zbytek... Seriously? Tohle není dorama, mladá dámo! Vilm je točen poměrně tmavý a spolu s faktem, že všichni Japonci vypadají, s prominutím, stejně, párkrát nevíte, kdo to vlastně umřel. Chtěla jsem si tento nedostatek vynahradit mangou. SERISOUSLY?

I Have The Creepiest Boner

O Battle Royale se poslední dobou mluví kvůli spojitosti s The Hunger Games. Proč proboha?
Námět je sice velmi podobný "Tak vás sem zavřem a jen jeden odejde! Hahaha! Pozabíjejte se.", ale pokud se na oba filmy podíváte a nadhledem, je to nesrovnatelné. Hunger Games je o pseudoelfí holce, co běhá v lese, užene si rýmu a vodnáře na krku. Proti ní stojí banda zabijáků, kterým je zcela putna, jestli je někdo bude mít za vrahy, nebo ne. A přežít můžou tak, že se budou líbit divákům.
Oproti tomu, v Battle Royale je celá třída lidí, kteří se znají. Většinou ani nechtějí zabíjet, ale okolnosti je k tomu donutí. Přežít můžou pokud všechny ostatní zabijí.

A teď bych si to dala potřetí. A se zombiema.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Hunger game pro hipstery a chlapy aiko ^_^ 08. 04. 2012 - 10:47
RE: Hunger game pro hipstery a chlapy hanka 11. 04. 2012 - 15:23