Temporal Shenanigans

24. duben 2012 | 18.19 |

 EDITOVÁNO

"Vrhli se na mě špioni, sesypali se vyhynutím ohrožení plazi a hranostajové. Krmili mne neexistujícím kaviárem. Nymfomanky zpochybňovali moje mužství, vyhrožovali mi znásilněním na ježkovi, strašily těhotenstvím, ba dokonce orgasmem –a to takovým, který není doprovázen rituálními pohyby! Brr!"

Tak zjišťuji, že ta ukřičená všudypřítomná šifrovaně mluvící nezletilá nákaza, máchající kolem sebe pádly a jinými vodáckými potřebami, vynikající ve stalkingu, sexuálním obtěžování (doprovázenému bojovým pokřikem "hááááág mýýýý") a blijící duhu totálně nechápe význam Yaoi zpovědnice.
O yaoi pádle si najdi příslušný článek v Yaoi Magazínu.
Každopádně jen tak procházím a všimnu si, že mi někdo okomentoval článek o k-popu! Woah. Nikdy jsem nepochopila kolik přečtení ten článek má. Vlastně je populárnější než bonus k yaoi magazínu. Nedělám si naděje, kdy kdybych té slečně Těm Slečnám odpověděla, přečetla by si to.
Takže to hážu i s odpovědí sem, ať je to vidět.

...: víš ty vůbec co píšeš? tvoje články mam vážně ráda ale tohle je sračka.  já miluju kpop takže sem asi ta fanynka co háže kalhotky do vduchu ale pořád lepší nežbýt povrchní kráva . Jinak fakt válíš.

Milé tři tečky. Jelikož máš očividně mé ostatní články ráda, tak předpokládám, že slovní spojení "povrchní kráva" je mířeno na okolní vzduch. Nemám nic proti konstruktivní kritice, a pokud se ti ten článek nelíbí, protože já nemám k pop ráda a ty ano, nic s tím nenadělám. Kulturní a vkusová propast. Nic to neznamená.
Ale určitě velmi dobře vím, co píšu. Říkají ti něco slova "sarkasmus" a "ironie"? Předpokládám, že ano, protože máš ráda ostatní koniny, co jsem psala. Z  toho vyplívá, že ti nevadí, když si dělám legraci z ostatních věcí, ale nemůžeš vystát, když potápím k-pop. Nejsi tedy trochu zaujatá?
Navíc jsem ve článku nepoužila prakticky nic, co by bylo pro k-popové skupiny nějak zvlášť urážlivé. Všechny ty informace jsou více méně pravdivé (tedy až na tu psí dietu) a pokud nemáš intelektuální zácpu, tak si to uvědomuješ. Pokud mi najdeš jednu jedinou nekomerční a neuměle vytvořenou skupinu, jsem schopna článek obohatit o informace o tomhle zázraku.
                     Ale díky za neobratný kompliment.

                     Ostatní komentáře byly příliš dlouhé na to, abych je mohla přehledně okomentovat běžným a mainstream způsobem. Tudíž použiji glosu.
Předem upozorňuji na fakt, že je Nagat ve skutečnosti zlaté děvče, její pole působnosti je kreslené gayporno a humor, a je jí úplně putna, co kdo poslouchá.

                     aerin: Bohužel s tímto článkem nemůžu vůbec souhlasit, neboť v něm jsou pouze bláboly člověka, kdo dané věci nerozumí. Pokud člověk něco neposlouchá, neznamená to, že tomu nerozumí. Nemohu napsat článek o kpopu bez toho, abych měla v mobilu 50 písniček? Poslouchám k-pop již zhruba rok a půl -právě jsi mě ubila argumenty- a musím říci, že nic lepšího jsme v životě neslyšela. Pravděpodobně máme jinou anatomii bubínku, ale nechme to být. Jde o vkus. Rozhodně nemohu souhlasit s tvrzením, že zpívají přes playback, neboť to není pravda. Proč je tedy mezi jednotlivými vystoupeními takový rozdíl? Jsou chlapci v pubertě a mutují? Jejich společnost jim to totiž ve většině případů nepovolí. To se však rozhodně nedá říci o amerických hvězdách, které nejsou schopné vykváknout bez playbacku prakticky nic. Ty taky neposlouchám. Pěvecké schopnosti korejských zpěváků jsou totiž na mnohem vyšším stupni, neboť je cvičí již od nejútlejšího dětství. Někteří z nich bývají trainee i 6 let, než jim je vůbec povoleno debutovat. Pokud jim to vůbec dovolí. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Navíc šestileté dítě je docela nevýhodné, pokud jsou cílovou skupinou prodeje puberťačky. Neuvěřitelně na sobě dřou jenom kvůli svým fanouškům. Denně spí přibližně 4 hodiny, musí bojovat s únavou, zdravotními potížemi,.... Už se stalo i to, že zpěvačka omdlela vyčerpáním přímo na podiu. Mluvíme tu o Asiatech. Bez jakéhokoliv "rasismu", zjistila jsem, že fanynky kpopu mají tohle slovo docela rády, takže bych se chtěla vyhnout nejakému nedorozumění. Přepracování je součátí práce. Argument "spí 4 hodiny a bojují se zdravotními obtížemi" je v Koreji/Japonsku to samé, jako u nás "přišel do práce včas". "Omdlela na podiu" je pak srovnatelné se "Selhala."
                     Doporučuji autorce článku, aby si zkusila poslechnout více písniček, možná ji to zaujme. Nezaujalo. Proto jsem psala článek. Já osobně mám z toho článku pocit, že toho ví poměrně hodně Děkuji. Jen jsem si zjistila nějaká fakta. K článku by člověk měl mít podklady.a nemůžu se zbavit dojmu, že k-pop poslouchala a přestala jenom proto, že to ostatní lidé odsuzovali Vyhněme se prosím nedorozuměním. Jsem jen troll.  (těmto lidem taktéž doporučuji si něco poslechnout, než budou dělat unáhlené závěry). My ostatní však rozhodně nehodláme přestat tuto hudbu poslouchat a stát při svých oblíbených skupinách, protože k-pop je celý náš život. To je chvályhodné. Bez ironie. Ale méně vztahovačnosti a více smyslu pro humor by vám neuškodilo.
                    

                     escarlate: Dovolím si oponovat v několika věcech a něco málo poopravit. 
1) Korejský národ možná vznikl z medvědice, ale nebylo to tak jednoduché. Medvědice se stala člověkem a ten, kdo založil Koreu byl syn její a bohův. You don't say?
2) Jsem si 100% jistá, že v koreji se nikdo nejmenuje "Héšul" 
3) Korejci téměř nikdy nezpívají na playback. Ano, často mívají v pozadí puštěný tak zvaný "backtrack" nebo "background music", ale ten málokdy přehlušuje hlasy zpěváků. Tak pochopitelně, že mají puštěnou hudbu z repráků, když všichni skáčou jak srny a není, kdo by hrál. Ale kdybych ty repráky odpojila, nastalo by hrobové ticho. Bez zpěvu.
4) Za dva a půl roku jsem nepostřehla, že by se na pódiu svlékala nějaká ženská, případně svlíkala jinak než si sundala mikinu, pod kterou měla tričko. Říkala jsem něco o svlíkání?
5) Stejně tak jsem za ty dva roky nikdy neslyšela o nějakém podivném rozdělení popu, o kterém mluvíš. Jistě, že to není oficiální rozdělení. Ale většina hudebních skupin nedělá do všech stylů, protože to nemají za potřebí. Dělají pop, nebo rock, nebo rap. Korejci dělaj všechnooooooooo a jsou hustíííííííííííí a očividně i všestraně nadanííííííííí.
6) Ano, texty možná leckdy nedávají moc smysl, ale alespoň nejsou o sexu, drogách a alkoholu, jako většina západní hudby. A navíc - v kpopu se dají nalézt i textové skvosty. Jistě. Bam Ratatata Tatatatata Ratatata Tatata-ta-ta I am the Best!
7) SNSD fakt nemají 150 cm. Jejich průměr je nějakých 165. S podpatky, nebo bez? Sborově zpívají pouze v pár písničkách a neexistuje písnička, kterou by sborově zpívaly celou. Nanejvýš refrén. Menší ukázka těch Chipmunků na kokainu: http://www.youtube.com/watch?v=2CKY4Gu26IA Uznávám, že tady mají hezký hlas.
8) 2NE1 jsou možná uměle vytvořené, jako asi tak 90% úspěšných skupin Ano, protože úspěch skupiny záleží na tom, jestli ji budou lidi poslouchat. A lidi poslouchají, co vydavatelství propaguje nejvíc. A vydavatelství propaguje to, z čeho má nejvíc peněz. A nejvíc peněz mají ze skupin, které vlastní. v Asii a možná i na světě, ale očividně jim to klape, když pořád ještě fungují, taky jim nic jinýho nezbyde, takže na tom nevidím nic špatného. Pro ně je to výhodné, pro společnost taky, tak co? 
9) SJ zas až tolik make-upu ve srovnání s dívčími skupinami nepoužívají. Jiné skupiny, nejen korejské, ale asijské všeobecně, ho používají mnohem více. 
10) Souhlasím s faktem, že jich je hodně, ale to snad nějak vadí? Ne.
11) Zajímalo by mě jak jsi zjistila velikost jejich přirození... nebo spíš možná ani ne. Je to všeobecně známý fakt. A hodilo se mi to k vtipu.
12) Rokkugo není písnička, která má dávat smysl. Má prostě jen zlepšit náladu, není určena k tomu, aby nad ní někdo dumal. Kdyby to někdo udělal pukne hlava jemu i všem veverkám o okruhu 100 km.
13) Uměle vytvořené skupiny už jsem komentovala výše, nebudu se opakovat 
14) Když nelze styl zařadit, neznámená to, že je unikátní? Určitě. Pamatuješ si pohádku o Pejskovi a Kočičce, když vařili dort?
15) Lee Taemin možná není nejlepší zpěvák SHINee (zpívat ovšem umí), ale zaručeně je to jeden z nejlepších tanečníku v Koreji. 
16) Jejich reality show jsou přirozené, nenucené a pohodové. Nějaký problém s tím? Soutěžící v Hotel Paradise jsou taky přirození a všechno řeší přirozením.
17) Závidíš nám moc naše "mokré sny"? Ne, mám svoje a jsou v nich muži.Muž má kladélko a testosteron.
Mohla bych se rozepsat víc, ale to by jednak bylo nadlouho a jednak bych už trochu odbočovala od tvého článku. V pořádku.
Hezký den. Tobě taky.

To by bylo.
Ovšem oceňuji, že jste použily argumentaci na mnohem lepší úrovni než znám od fanynek k-popu odtud.


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Temporal Shenanigans orashi 22. 04. 2012 - 19:09
RE: Temporal Shenanigans piit 22. 04. 2012 - 20:39
RE: Temporal Shenanigans tsal 22. 04. 2012 - 23:54
RE: Temporal Shenanigans escarlate 23. 04. 2012 - 20:41
RE(2x): Temporal Shenanigans escarlate 23. 04. 2012 - 20:41
RE(2x): Temporal Shenanigans nagat 23. 04. 2012 - 22:09
RE(3x): Temporal Shenanigans escarlate 26. 04. 2012 - 18:13
RE: Temporal Shenanigans dement 23. 04. 2012 - 21:11
RE: Temporal Shenanigans namika 23. 04. 2012 - 22:02
RE: Temporal Shenanigans tol 21. 02. 2013 - 19:29
RE: Temporal Shenanigans arisa 14. 06. 2014 - 15:21