Óchání nad Lokim

22. květen 2012 | 21.54 |

Nemám ráda americké komixy. A nehodlám svůj názor změnit po shlédnutí jednoho filmu, protože to není můj styl. Takže to zopakuji s vysvětlením.

Nemám ráda stereotypní americké komixy. Jejich ženy vypadají jako muži a jejich muži vypadají jako obludy. A jejich obludy nejsou vůbec sexy.
Mám ráda západní komixovou tvorbu, která je netýká superhrdinů. Garfield je super. Homestuck je taky super. Počítá se South Park? Whatever.
A mám ráda filmová zpracování amerických komixů, protože herci tu přílišnou reálnost postav dělají snesitelnější. A taky Američanům došlo jim, že záporáci můžou být i hezcí, nebo minimálně charismatičtí. Plus, se už naučili cpát do filmů fanservis. X-meni, že se nestydíte, dělat dívkám tohle s hormony.

Jak Loki omylem ovládl internet
Omylem proto, že tohle by nikdo nedělal dobrovolně.


Nebudu se obtěžovat recenzí na Avengers, protože kdo je ještě neviděl, ať si běží pro kinorip na ulož.to.
A taky by vypadala asi takhle LOKILOKILOKILOKILOKILOKILOKILOKILOKILOKITONYSTARKLOKILOKILOKILOKI.
Cože to teď letí? Marvelovský fandom. Je OB-ROV-SKÝ. Pokud sledujete hodnocení povídek, nebo záložky na nich (v případě, že používáte AO3), jste pravděpodobně zvyklí na 5-10 záložek na povídce. Pokud má nějaké pseudodílo 20 záložek, našli jste pravděpodobně kapitolový poklad.
V Marvelovském fandomu můžete najít povídky s 120 záložkami. A jde o oneshoty.Většinou, pokud nějaký kreslený počin pochází z Ameriky, nemůžete čekat, že ho najdete v Japonsku. A hele, nejen, že Marvelovský fandom na východě najdete, ale můžete sehnat i doujinshi. Přesto, že Pixiv tady jede, doporučuji jako základnu Deviantart. Plus, pochopitelně tumblr, ale Loki je mytologická osoba a kořeny její slávy musíte hledat ve svitcích, ne v reblozích.
Wait, Nagat. Proč, sakra, právě Loki? Protože lekce norské mytologie!
Za vším hleděj ženu Lokiho!
Snad mi příznivci komixu odpustí. Já měla tu čest jen s filmy a přiznám se, že se na předlohu ani nechystám.
Ale pokud mám v rychlosti shrnout důvod, proč si ženské na internetu všeobecně oblíbily Lokiho, a vynechám vodnářské charisma Toma Hiddlestona (a ty smexozní vlasy), tak to bude proto, že Loki není geniální zločinec. On je umíněná, ulhaná, rozmazlená hysterka a příležitostný troll. Normálně by se to mělo z lidí vymlátit, ale Loki je chlap! Jáj! Takže není <velice sprosté slovo označující promiskuitní ženský pohlavní orgán>, ale je neuvěřitelně badass.
Dafuq, fangirls brain?

Každopádně zpátky k fandomu a povídkám. Každý fandom je na něčem vystaven. Nějaký prvek, který je pro něj nejvýraznější. Loki má... um... no... mpreg.
A pozor, neutíkejte, tentokrát to má racionální základ. Což ovšem naznamená, že to není ujeté.
Když se podíváte na boha Lokiho v Norské mytologii, najdete tam velice populární zmíňku o tom, že se milý Loki jednoho dne proměnil v klisnu, když se snažil odlákat jistého nadrženého koně. A co si budem povídat, asi neutíkal dost rychle, protože se mu později narodilo osminohé hříbě. Co ti Norové sakra chlastali? Takový ledový severský humor!
Tady doporučuji mindblock. To je můj vlastní úžasný vynález. Je to stav, kdy zablokujete nějakou myšlenku před tím, než si ji váš mozek zcela uvědomí, nebo, nedej bože, přetvoří do něčeho obrazného. Prostě se před tou myšlenkou zavřete jako Severní Korea před světem.
Například: Jak Loki mohl porodit koně s osmi nohama, když je chlap? -- > mindblock

Mpreg je v tomhle fandomu tak zdomácnělý, že se nemusíte jeho tagu bát. Je možné, že se prostě na konci jenom objeví nějaký gag v podobě nasraného Lokiho s osmiokou příšerkou v ruce.
Ale má to i negativní dopad. Povídkářky se občas ani neobtěžují tam ten mpreg warning dát, a když už ho tam dají, nepíšou, kdo je v jináči. Ubohá čtenářka je pak traumatizována představou těhotného prťavého elektrikáře. V čem je to horší, než těhotný Loki? No, Tony neumí kouzlit, takže se s tím musí rodi*mindblock* Chci říct, není to ok z principu.


Poznámka: Gender bender Loki. Je to canon. All of your arguments are invalid.
Jinak Lokiho nejčastěji párují s Thorem (zase vlasy), díky stejnomenému filmu (když jsme u toho, je to mým kinoripem, nebo Loki za těch pár roků děsně zestárl? Jak to kruci udělal, že mu to na charismatu přidalo?). A taky proto, že TÉMATEM NA BLOG.CZ JE INCEST! JOOO! HUSTÝÝ!!!!!
Navíc Thor je taky kořen a má vlastní chemický prvek! Takež až si budete doma stavět na koleni urychlovač částic, jako Stark, pojmenujte nový prvek podle Lokiho, aby mu to nebylo líto.
 Když už jsem nakousla toho elektrikáře, Tony Stark je druhým základním kamenem fandomu. Chlap, který ojede všechno, co chodí po dvou, je totiž ideální objekt pro fanynkovské kvíkání. Navíc je prachatý, inteligentní, Nagat by se od něj mohla učit aroganci a taky si nemusíte stoupat na špičky, když ho chcete políbit. Prostě ideální samec oplývající testosteronem a výhodným genomem. -- > Jeb ho do yaoi.
Obvykle párován s Lokim, ale primárně s Kapitánem Amerikou, protože on je panic, a to je nepochybně Důvod s D velkým jako Tonyho bejvák. Který je mimochodem tak vysoký, aby se Tony stihnul při pádu obléct. Je to opatření pro případ, že by ho jeho potencionální manžela (čtete Steve), načapala s milenkou (čtěte Jakýkoliv Savec) a následně ho vyhodila z okna.

Tony si prostě svou romantičností získal srdce všech divaček. A to i přes jeho nepohodlný oblek... Počkat, to mi připomíná... Ne. Další páry už ne.

Nejdůležitější fanfikce ve fandomu:
Desiderata od stereobone - Tony/Loki, na Lokiho je sesláno kouzlo lásky a Loki má teď velký Starkovský crush.
Off the Record od Helly - Tony/Loki, kapitolovka, stane se spousta věcí. Spousta.
And The Void Would Be Calling od jadedoll - Steve/Tony, Tony má amnesii
The Last Love Song of Anthony E. Stark od jibrailis - Steve/Tony, Tonyho napadne nějaký asgardský virus a... má zase amnesii
Bloodtests, Spandex, and the Debauchery of Captain America od eeyore9990 - Steve/Tony
Chaos War od astolat - Thor/Loki, Loki je donucen zachránit Asgard pomocí kouzla, kte kterému je třeba...však vy víte.


When I grow-up
I wanna be Na-gat!

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Óchání nad Lokim tami 22. 05. 2012 - 22:07
RE: Óchání nad Lokim namika 23. 05. 2012 - 00:35
RE: Óchání nad Lokim plagipatida 23. 05. 2012 - 02:17
RE: Óchání nad Lokim kristýna 23. 05. 2012 - 07:35
RE(2x): Óchání nad Lokim nagat 23. 05. 2012 - 08:54
RE(3x): Óchání nad Lokim kristýna 23. 05. 2012 - 16:26
RE: Óchání nad Lokim evie 23. 05. 2012 - 15:27
RE: Óchání nad Lokim jackie decker 05. 06. 2012 - 18:34
RE: Óchání nad Lokim loki®pise.cz 16. 10. 2013 - 13:11