Ultrapatetický megakýč

12. červen 2012 | 22.15 |
› 
Trailer už je důvěrně známý. Před časem zaplnil internet svými epickými scénami.
Harvan! Rohanští jezdci! Přízraky! Badass kočka! SUPER BADASS KOČKA! PRIMALEX! ZRCADLO! TO JE...! TO JE...! Bella.
What the fuck?
Oh Thoooooooor

Tak jsem se nechala od Kalisto ukecat, abych na tu hovadinu šla.

Pozn.: Nagat už to několikrát zmiňovala, ale lidé tento fakt zcela ignorují. Já MÁM velký problém s pohlednými muži. A taky mám VELKÝ problém s popcornem. Návštěva kina (tudíž hezcí muži + popcorn) je se mnou prý zážitek na celý život. Kdo neviděl, neuvěří.
Pochopitelně jsem nečekala Kaori Yuki, nebo, nedej bože, A Tale of Terror (tímto odkazuji na recenzi staršího data, asi ji přepíšu), ale dějová posloupnost by stupiditou překvapila i největší skeptiky.

Sněhurka a Lovec
Bylo nebylo, je neje tradicí začít recenzi na pohádku takhle. Královna se v zimě píchla o růži a přála si mít dcerku. Ta se jí sice narodila, ale královna na nemoc zemřela. A král byl z její smrti tak vykolejený, že si řekl, že ji jen tak jednoduše vyjde do Mordoru.
Nevím, co čekal. Nikdo nemůže jen tak jít do Mordoru!
Ale alespoň víme, co člověk, který to udělá, najde.
Ženskou.
Fakt hezkou ženskou.
Která o ho svatební noci zabije, pustí do města nepřátelská vojska, zmocní se trůnu a pak zavře Kristen Stewart do věže. 

Největší zklamání filmu: Hemsworth si nesundal triko.

Normální člověk by ji tam nechal, ale Královna má špatně ostříhaného bratra, co rád strká ptáka kam nemá, a tak Sněhurka uteče na Gandalfově bílém koni do Zapovězeného lesa plného mozkomorů, trollů, assasínů a jiné těžce originální havěti. Ten Temný les, nebo co to je, sice nevypadá o nic nebezpečněji, než cesta po pomaturitní kalbě domů, ale Královně se tam nechce.
A tak si seženou lovce.

Co lovec udělá, když Sněhurku najde je jasné. Tak počkat, ne! Nepřeřízne ji! Tím jsem chtěla říct, že jí pomůže utéct. Lovec je přece hrdina, protože ho hraje Chris Hemsworth a je... www... awwww yeaaaah.
Končím s vykecáváním děje, protože následujících 100 minut filmu jsou různé motivy z předchozích verzí Sněhurek, a nejen z nich. Je to slátanina. Doslova.
Raději vám řeknu o mém fangasmu nad Hemsworthem.
Chris byl... adfasdflkj.

Musím poznamenat, že je to ode mě dost netypické a docela se to příčí mému náboženskému vyznání. Slintání nad udělanýma chlapama s krásným souměrným xichtem patří jiným blogerkám. Já jsem fail evoluce a místo zdravého silného vzhledu a komerční verze krásy, vyznávám spíš bledé a křehké intelektuály. Asi to příroda zamýšlela schválně, aby mí potomci měli menší šanci přežít. Ale kurva, Hemsworthův genofond je věc, pro kterou se nejen ve válečných dobách vraždí. I přes fakt, že jde o ten typ muže, o kterém žena nepřemýšlí jako o chlapovi, ale o velice vkusném a roztomilém domácím zvířátku, protože jejich inteligenční a mentální úroveň je asi tak stejná. Ale i tak upřímná gratulace jeho manželce. 
Další můj nadzvukově rychlý poznatek je, že Hemsworth umí hrát. Sice je fakt, že jsem ho nikdy neviděla v jiné roli, než v té "na míru" (čtěte: dobrosrdečný namakaný vidlák), ale vážně, kdo z vás se dokáže rozplakat nad mrtvou cihlovou zdí?

Dobrá, nebudu si z Kristen dělat legraci, ono určitě není jednoduché žít s celkovou paralýzou mimických svalů. A navíc demence scénáře a absurdita dialogů nebyla ani zdaleka její vina. 
Mimochodem, proč proboha Kristen Stewart nehrála Katniss v Hunger Games? Vždyť to je přesně ona. Její ultimátní kamenný fejs by se dal číst jako "Peeto, co po mně kurva chceš?"
A taky ta holka umí geniálně umírat. Milostnou scénu, nebo dramatičnost jí neuvěří ani tříleté dítě. Ale na umírání by si mohla dát patent.

Kromě Kirstenky se mezi hlavními charaktery mihne další dřevo. Sam Claflin v roli Williama je tak k ničemu, že i na pairing s Hemsworthem se nehodí. 

<pár spoilerů na konec>
Ale když už tam není co jinýho párovat... Ne, i tak je to na houby. William, jakožto kamarád z dětství, má na Sněhurku zálusk. U lovce nevím, ten miluje svou mrtvou ženu (ach, Hemsworthe! All the feelings!), ale po té, co o Sněhurka zachrání před trollem (Trol/Sněhurka ==> OTP) ji začne mít rád. Tahle rovina je naštěstí buď nedostatečně rozvinutá, nebo debilně zahraná, každopádně jsem si jí ani nevšimla do doby, než lovec začal líbat mrtvou Sněhurku.

Mimochodem, jak si vysvětlujete fakt, že když Sněhurku líbal její Will, s její mrtvolou to nehlo?

a) Will Sněhurku nemiloval a byl to jenom zatracený vodnář. 
b) Lovec miloval svou mrtvou ženu strašně neuvěřitelně moc, a když líbal Sněhurku, mělo to takový účinek, jako by líbal svou manželku.
c) Will prostě nebyl chlap. Stejně když se připojil ke skupině nevypadalo to, jako by přišla posila, ale spíš jako by tam teď byly dvě princezny k zachraňování.
d) Jed v jablku byl neutralizovatelný alkoholem. můj osobní favorit
e) Když Loki viděl, že Thor v zoufalství už líbá i ženské, co vzdáleně Lokiho připomínají, v dobrém rozmaru vrátil tý flundře život.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ultrapatetický megakýč dee of porcelain 13. 06. 2012 - 00:05
RE(2x): Ultrapatetický megakýč nagat 15. 06. 2012 - 16:37
RE: Ultrapatetický megakýč ari 13. 06. 2012 - 19:12
RE: Ultrapatetický megakýč yoku 19. 06. 2012 - 19:28
RE: Ultrapatetický megakýč arianaandrews 19. 03. 2014 - 22:32