Hawkeye: The Movie

11. srpen 2012 | 15.04 |
› 

Většina mých random recenzí (které vůbec nejsou recenzemi) začíná historkou. Takže to nebudu měnit.

Sedím si tam s Tobinkou v kině a najednou Trailer! (Trailery jsou ta nejlepší věc z celého kina, bohužel jich pouštějí čím dál míň. Místo nich dávají trapné reklamy.)
Trailer byl vyloženě nic neříkající, plný blbých pruhů ze kterých bolely oči a-
"Počkat ten nos..."
"Hele nebyl to..."
"HAWKEYE!"


Jeremy Renner je spousta věcí a jako bonus: má tajná láska. Tajná proto, že si jednak na fangirlení nad živými lidmi připadám moc cool a stará, a navíc je to úplně jinej typ chlapa, než se mi normálně líbí, a taky je to strašný derp. (což je asi taky důvod, proč mě začal zajímat, protože jinak si to vysvětlit nedokážu – neberou mě jeho ruce, zadek se mi nelíbí a obličej má jako můj bratranec)  Ale má hezký hlas. Kdo ješte neslyšel Rennera zpívat?
V každém případě jsem za měsíc znova nadšeně běžela do kina.
A musím říct, že tu máme dokonalý příklad toho, jak trailery dokážou změnit pointu celého filmu.

The Bourne Legacy
Podle traileru se dá usoudit, že Renner/Aaron Cross je super kick ass maník – supervoják – agent CIA, cokoliv, co by mohlo v klidu naklepat budku samotnému Bourneovi. Schopný zabít chlapa hřebíkem, dokáže střílet úplně čímkoliv... Prostě Hawkeye.
Ve skutečnosti v upoutávce z 80% mluvili o úplně jiným chlapovi, než o Aaronovi, a všechny scény jsou tak dokonale vystříhané z kontextu, že divák přijde do kina a má pocit, že je na úplně jiném filmu.

Taky návaznost na předchozí trilogii s Matt Damonen je docela pochybná. Dlouho jsem si myslela, že půjde o úplně jinou story
a v anotaci před kinem jsem se dozvěděla, že jde o příběh odehrávající se paralelně s The Bourne Ultimatum. Takže při vstupu do kina bylo mé očekávání nulové.

Předpokládala jsem, že půjde akční vymlacovačku, která se snaží chabě navázat na předchozí díly trilogie o Bournovi. Film s absencí zápletky, výbuchy a Rennerem, který bude mlátit jiný chlapy (a bude mlácen)
a za celý film jedinkrát nezmění výraz (protože bude tak badass). Šla jsem se zasmát ironii a tomu, jak američtí filmaři dokážou pokazit dobrý film dalšími a dalšími díly.
Ale Tony Gilroy řekl: Not Today, little Bitch!

"Zkuste zahodit očekávání typu "jdu na Rennera rubajícího lidi" a připravte se na slušnou konverzačku,
která končí hodně daleko před cílem, a třeba vám to sedne."

Příběh se ve skutečnosti nedotýká žádného filmu z předchozí trilogie. Spíš naopak. Je to úplně nový příběh, jen z Bourneova AU.
Když se díky Bournemu se prozradil tajný vládní program, vláda se ho rozhodla celý ukončit. Zamést pod koberec. Smazat. Zkrátka: Není jich tak moc, aby se nedali nenápadně zabít. Ale nikdo se nenechá zabít jen tak.
Aaron Cross není v žádném případě hustokrutý maník bez emocí. Je vlastně to samé, co Bourne - příliš lidský na to, aby mohl být tajný agent.
Bourneova série se všeobecně vyznačuje tím, že všichni přítomní superagenti jsou vlastně jen lidé a jejich schopnosti jsou kombinací skillu a vědy. A Aaronovi hrozí, že právě o tohle přijde. 

"Start movie with shirtless Renner.
End movie with shirtless Renner.
You win Tony Gilroy, you win!"

Žánrově bych to zařadila jako akční film pro ženské. Nechybí mlácení, střílení, zachraňování sličné panny a honička na motorkách, ale i tak je většina filmu o flashbacích, rozhovorech a nadprůměrně zajímavém agentovi CIA. Mužskému publiku to asi moc nesedne. Vlastně pozitivní recenze jsou z valné většiny od žen.
Co se týče mého závěru: AWWWWWWWW YEAH, RENNER! ehm... 
Asi by to chtělo si sednout, stáhnout film, a znova se kouknout s nadhledem- bez fanynkovských tendencí.
Ale určitě nelituji toho, že jsem nechala 150 kč za lístek v kině.
A řekla bych, že mě to bavilo víc než Batman.
Každopádně dám půl JZD a české korunovační klenoty za toho velkýho kartonovýho Rennera, co mají v Cinestaru.

PS.: Proč všichni nadáváte na ten konec? Viděli jste stejný, co já? Prostě zdrhli a žili šťastně až do smrti. Konec. Mohla jsem jít na záchod. Nebo jsem o něco přišla?
PPS.: MÁ TO FANDOM

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Hawkeye: The Movie bess_s 11. 08. 2012 - 20:19