Ludwig Revolution

24. prosinec 2013 | 08.25 |

Aj aj aj, vypadá to, že jsem podcenila svůj věk. Mladší generace prý nezná Luie. Pláč je na místě. Rozhodla jsem se v rychlosti doplnit vaše vzdělání předěláním staré recenze. Možná jste možná nečetli. Možná četli a raději jste na ni zapomněli. Nic proti tomu, ministerstvo zdravotnictví doporučuje urychleně vypouštět z hlavy vše, co Nagat řekne.

Ludwig Kakumei - Kaori Yuki

          Od království ke království si to vykračuje krásný princ Ludwig a hledá si ženu. Ve vaší pohádkové knížce ho pravděpodobně nenajdete. Možná je to spiknutí Iluminátů, ale spíš půjde jen o velmi vhodnou cenzuru zodpovědných dospělců. Nedokážu si představit, co by z potěru vyrostlo, kdyby jejich rolemodel byl princ Lui.                 Ludwig je arogantní, sadistický, rozmazlený spratek, kterého nezajímá nic jiného než prsa větší než E. Navíc, největší vývoj charakteru, kterým v průběhu příběhu projde, je, že vyroste ze své nekrofilie. Byl by to ztracený případ, kdyby k tomu nebyl i krásný, inteligentní a ovládající umění sarkasmu. Pěkným tvářičkám se dá odpustit všechno. Tedy alespoň pokud nejste jejich rodič. 

          Král, který už má svého synka plné zuby, nechá princovi sbalit pár švestek, sluhu Willhema a vykopne svou ratolest z hradu se slovy "nevracej se, dokud si nenajdeš nevěstu." Bohužel, princ má nároky na partnera větší, než průměrná fanynka Toma Hiddlestona, takže jde o běh na dlouhou trať. Navíc jsou země, po kterých cestují, prolezlé hnilobou a člověk málo kdy narazí na ženu, která není stejně zkažená, jako krásná. 

          Hned v debutovém příběhu o Sněhurce je hlavní postavou princezna tak nádherná, že v sedmi letech svedla vlastního otce. Když to její matka zjistila, začala tak žárlit, že se ji pokusila zabít. Příběh začíná a končí krví ve sněhu a Ludwig s Willem můžou jet hledat budoucí královnu o dům dál. Jsou ochotni projít snad celou pohádkovou knížku, aby našli alespoň jediné děvče, které bude mít velká prsa a čisté svědomí. Většinou ale narážejí jen na smrt, zradu a sem tam incest. Aby toho nebylo málo, časem se na ně nalepí několik nájemných zabijáků a masochistická sudička, kterou Lui nakopnul a ona se zamilovala do jeho podrážky.

          Kaori Yuki prostě umí a tak má Ludwig na výběr spoustu nádherných nevěst s velkým poprsím, ale krátkou životností. Nakonec stejně skončí s Willem. Nesnažte se mě přesvědčit o opaku. Dekadentní pohádkový svět jednou rukou obléká postavy do krajek a druhou drásá jejich duše tupým nožem. Na výběr je široké spektrum zajímavých postav. Popelka masochistka, elitní zabiják Karkulka, nájemní vrazi Jeníček a Mařenka, princezna ze Soli nad zlato, která byla ve skutečnosti kluk a tak dál.

          Hororová parafráze na pohádky s prvky černé komedie. Co může být lepšího. Kaori Yuki je mistryně goth mangy a Ludwig kakumei patří do její vrcholové tvorby. Jde asi o její druhé nejznámější dílo, hned za Angel Sanctuary. Občas to vypadá, že Ludwiga vymyslela jen proto, aby mohla kreslit spoustu volánků na šatech, protože všechny postavy mají  na sobě umělecká díla. Na druhou stranu, ať si její ženské charaktery oblečou cokoliv, budou to pořád stejné mrchy. A pokud máte žijící matku, máte to spočítané. 

          Prakticky všechny příběhy jsou přepracované Grimmovské pohádky a co si budeme povídat, ty horory moc úpravy nepotřebují. Na druhou stranu vytvořit správně zvrácený příběh za použití klasické pohádky, sexu a nějaké kruté smrti, chce talent. Můžete skončit buď jako veledílo, nebo jako Ztracené dívky. Nic mezi tím neexistuje. Naštěstí, Ludwig Kakumei je ta první možnost a pokud máte občas sklony ke čtení temných, ale malebných příběhů, je tohle povinnost.

Fantyp: Mangu můžete sehnat z velké části i v češtině. Překládala ji Taylor.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Ludwig Revolution aiko ^_^ 30. 12. 2013 - 18:57