Blood Lad

7. březen 2013 | 17.07 |

Kdesi hluboko pod zemskou kůrou v jedné z oblastí Pekla vládne hrozivý mocný upír Vlad Charlie Staz. Tedy není až tak hrozivý a mocný, spíš jde o typického otaku v pubertě a protože Japonci nevědí, kdy přestat, tagy "Demon World", "vampire" a "vampire otaku" to nekončí.

Staz vládne části Pekla a ve volném čase čte mangy a hraje videohry. Pokud by se to mělo seřadit podle toho, kterou činností tráví více času, bylo by to obráceně. Pochopitelně není klasický upír, protože ti pravděpodobně hned v roce 2005 po přečtení prvního dílu Twilightu, spáchali sudoku.

Staz tvrdí, že je humanista, respektuje lidi, miluje jejich kulturu, a proto nechce pít jejich krev. Kromě toho se neumí měnit v netopýra, může být na slunci, nenosí vhodné oblečení a může jíst česnek. Každopádně, ať se Stan snaží, jak chce, dojem upíra nikdy budit nebude. Taky nikomu nenamluví, že jeho vzhled je výsledkem faktu, že upíří tělo je vlastně mrtvé. Kdyby taky někdy vylezl ze svý nory, nevypadal by jako my. 

Chvilka nesouvisející filozofie: Co když jsou naše těla mrtvá? Co když tu ta zombie apokalypsa už je a my jsme nemrtví? Vlastně si můžeme povšimnout i jistých psychických analogií s tím chlapcem z Warm Bodies. Neschopnost komunikace, creepování, neschopnost zařazení do společnosti živých- oh bože, jsme mrtví!

Jednoho krásného dne se do pekla dostala živá dívka a nikdo neví, jak se tam dostala. Stan se zachová jako pravý gentleman, a vydá rozkaz mu ji přivést, aby nepřišla k úrazu. A to poměrně bezelstně. Zachránil to jen proto, že v životě neviděl člověka a chtěl se zeptat, jestli vyšel nový díl jeho oblíbené mangy. Z dívčí návštěvy má nervy v kýblu, neví, co si obléct a skončí s brýlemi, které mu zjevně zanechala Lolita při průchodu pekelnými kruhy.

Ukáže se, že se jedná o školačku v uniformě s tak vyvinutým hrudníkem, že pravděpodobně nemůže ani předpažit Yanagi, která nemá ponětí, kde je, a ani, jak se tam dostala. A Stan dostane poprvé v životě chuť, pít něčí krev. A aby situace byla ještě více trapná, peklo napadne démonický zahradník, který chce Staze sesadit z pozice bosse. Staz ho sice velmi rychle usadí, ale jedna z masožravých květin stačí Yanagi sežrat.
Yanagi je sice mrtvá, ale stane se duchem, což se projevuje tím, že má na hlavě tanga. Staz je sklamaný. Poprvé v životě potkal člověka, k tomu děvče, dokonce roztomilé, a někdo mu ji vezme. Proto se rozhodne vydat se na Zemi a zjistit, jak Yanagi zase oživit (a eventuálně vypít).

Vlad Charlie Staz

Staz má jeden velký problém. Všichni se čtenáře snaží přesvědčit, že je upír, ale je na něj moc běžný. Tohle je Edwardův rod. Dokonce může i chodit na slunce. Kromě toho vypadá, jako by Murdoc Niccals zapomněl své geny někde v Japonsku. Jen je šedý. Ideální stav pro ty, kterým zbyla barva z ponorky a paruka z rohů. Nebo tak nějak. Kdyby nebyl upír, ale obyčejný démon, nebyla by na manze chyba, ale takhle to není nic moc. But- I would fuck it anyway.

Je na něm sympatické právě jak obyčejný. Staz není naprosto příšerně ujetý úchylný otaku, nebo nafoukaný drsňák ve visual kei ohozu, jak to v mangách bývá. Je to úplně obyčejný kluk. A nebo jsem se už taky stala fiktivním charakterem. Docela chytrý, emocionálně nezablokovaný, i když trochu studený čumák, a ačkoliv mu to s ženami moc nejde, jeho sociální skilly nejsou zrovna špatné. Konec konců vládne části pekla. 
Když jsme u těch žen, jako v každé manze jsou zabírají spoustu prostoru obrovské nepraktické oblé tvary dívčích hrudníků. Staz o ně nejeví absolutně žádný zájem. Jako by si jich ani nevšiml. To samé platí o Yanagi. Maybe he isn't interested in women? Nah, pravděpodobně ho jen ještě nezasáhla puberta.
Otázkou zůstává, jak je možné, že věčně zalezlý otaku, má tak hezkou postavu.

Yanagi Fuyumi

Vzhledem typická školačka ze shonen mangy. Její tělo se skládá jen z prsou a zadku, které se vzájemně vyvažují, díky čemuž je výsledný produkt schopen pohybu. Navzdory tomu, že často dramaticky pláče a mává pěstičkama před obličejem, nemá dívčí manýry typické pro typický ženský prsa-oči charakter. Byla vychovávaná jen otcem a vypadá to, že by se o sebe i dokázala postarat. Její pozici na žebříčku oblíbenosti velmi zvýhodňuje fakt, že o ni Staz zcela zjevně nejeví žádný zájem v sexuálním slova smyslu.
Po smrti se začne měnit v démona. Jakožto duch nižší kategorie nemůže přežít na zemi, aniž by zmizela. Proto se Stan rozhodne, že ji nechá pít svou krev, která ji udrží naživu mezi lidmi. Dat plot twist! Někdo pije upíří krev, aby mohl zůstat mrtvým. WhaTaFak.

Manga vychází od roku 2009 a je ongoing. Jako by nekonečných sérií nebylo dost. Na letošek se chystá anime, dělá na něm studio Brain's Base, které má na svědomí Baccano! A Durararu. Takže samé dobré zprávy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

RE: Blood Lad laknea 07. 03. 2013 - 17:19
RE(2x): Blood Lad nagat 07. 03. 2013 - 17:20
RE: Blood Lad reylan 15. 03. 2013 - 11:21
RE(2x): Blood Lad nagat 15. 03. 2013 - 19:20