THIS IS halloween....

6. březen 2010 | 18.54 |
› 

Hayao Miyazaki natočil pro Disneyho Ponyo, pohádku, která byla víceméně remake Malé mořské víly a titulní píseň svěřil slečně Cyrus. Tim Burton to viděl, zasmál se a uzavřel sázku, že natočí ještě větší ptákovinu... A natočil to.

BURTONE, CO JSI TO UDĚLAL?

http://i96.photobucket.com/albums/l192/chearth/mac_screenshot2.png


"Nevezmu si tě, nenapsals to na Facebook!"

  Vlastně to tak hrozné není a příběh určitě všichni znáte. Kdo neví o čem Alenka Tima Burtona je, ať si to najde kdekoli jinde.

Když jsem zjistila, že Burton něco takového točí, vzpoměla jsem si na Něco z Alenky od Jana Švankmajera, tak sem si říkala, že to nebude tak hrozné a nakonec to možná bude i sranda. On mi totiž už nápad zfilmovat Alenku přišel hrozně vlezlý.

Přiznávám, že když jsem potom viděla trailery a fotky, tak mě viktoriánské šaty, Srdcová královna a hlavně zrzavej Johny Deep uklidnili a došla jsem k závěru, že to přece jen bude dobré. I přez předpoklad, že je to Sněženka a machři.... Totiž pardon, Alenka po dvaceti letech. Jenže pak jsem den po premiéře přišla do třídy a slyšela jsem tu největší blondýnu ze třídy, jak říká: "Jé, viděli jste tu novou Alenku v říši divů? To je fakt super!" Tehdy mi to došlo.

A jako Avatar, Alenka a Adoprdele.

http://mos.totalfilm.com/images/n/new-poster-for-alice-in-wonderland--00-420-75.jpg

Ze začátku to vypadá dobře, trochu jako Karlík a továrna na čokoládu, konec konců je to taky pro děti, ale pak jako by si Burton něco šlehnul, nebo možná tehdy podepsal smlouvu s Disneym, každopádně po první půl hodině jde kvalita dolů, jako Titanik ke dnu. Jediná uklidňující věc je Helena, jako zlá starší sestra Srdcová královna, kterou musí milovat každá dívka, která má mladší sestru, protože *pištění* "DOPRDELE TA MALÁ KRÁVA JSI UŽ ZASE PŮJČILA MOU RTĚNKU!!! (utněte jí hlavůůů!!!)" Roli mladší sestry tu splňuje Bílá Královna, která si tu rtěnku očividně fakt pučila, protože jí vůbec nesedí a navíc čuchá toulen. Ne vážně, kdo to viděl, potvrdí, že ta baba je smažka, prostě Smradupán, navíc v tom filmu je míň, než na 2 věci. Dále k Alence. U tého osůbky zachovali původní charakter. To je holka, která  příběhem probíhá a my ji necháváme, protože nám je úplně ukradená, my totiž chceme Šíleného Kloboučníka, Bílého Králíka a možná i kočku Šklíbu. A taky je to polka. A jestli se jí ve viktoriánské době nelíbí, ať si to se mnou vymění!

Ha, a Srdcový kluk. Tak to je první záporek pod 50, ke kterému nebudu asi nikdy mít citový vztah, protože je to idiot a připomíná mi někoho koho znám. /bacha spoiler/ Scéna s věčným připoutáním a následnou vraždou mi přijde dost reálná. "Za trest budete s Nagat spoutáni na věky." "Nééééé!!!!"

http://th01.deviantart.net/fs26/300W/f/2009/251/7/4/74bb8cf2a8aad8b083d89d227adcd1ce.jpg

A pak osoba, kvůli které jsme na ten film šli: Zrzavý Johnny Deep! Alias neuvěřitelně atraktivní Kloboučník, který když procházel, tak z něho sexapel kapal na zem. Ale i mu mám co vytknout. Na začátku mi přišlo, že hrál Willyho Wonku, pak se to už zpravilo, ale bylo to tam a to je špatné. Později mi zase nepřipadal zrtuťovaný, ale prostě geniální. Kloboučník z originální Alenky by vzpouru vést nedokázal. Mimochodem, jak se kolem Aleny pořád motal a narušoval jí životní prostor... Před filmem jsem si vystřelila z Near a řekla jí "spoiler", že si Alenka na konci nevezme toho Lorda, ale Kloboučníka. V půlce filmu jsem tomu věřila i já. Alenka ale dokázala, že nemá IQ vyšší než věk a po Kloboučníkovi neskočila (což já bych za tu dobu zvládla minimálně 5x) a dokonce se zachovala jako správná viktoriánská žena a zdrhla, čímž dokázala, že jak Burton stárne, je v jeho filmech čím dál víc asexuálů.

http://th01.deviantart.net/fs70/300W/f/2010/037/b/7/AiW___Unrequited_Love_by_bradsgurl.png

Pokud máte rádi viktoriánské šaty - podívejte se, pokud se chcete zasmát - podívejte se a pokud chcete plakat, nad Burtonovou komerčností - podívejte se taky. A vemte sebou mladší sourozence. Označí vás za velkohlavou Helenu.

A titulní song zpívá Avril.
-To komentář neptřebuje.

Na zpravení chuti doporučuji Ospalou díru- moc pěkná staré Burtonovina s uke-Johnnym Deepem. A na uklidnění Frankenweenie – to je film, který Burton točí déle než Alenku. Je to o chlapci, co oživí svého mrtvého pejska. Z toho snad nic komerčního ani udělat nejde. Pokud to ovšem nebude "Od tvůrce *Titaniku* Alenky v říši divů."

Pozn.: Kdo najte yaoi Fanart, který jsem ještě neviděla, toho pozvu na čajový dýchánek ^_^

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: THIS IS halloween.... pako june-hime maffianno al capone 07. 03. 2010 - 18:46
RE: THIS IS halloween.... namika 07. 03. 2010 - 21:19
RE: THIS IS halloween.... tamara 07. 03. 2010 - 21:27
RE: THIS IS halloween.... ziky orias 13. 03. 2010 - 09:35