Tam ten němej film

18. duben 2010 | 14.44 |
› 

Už dlouho jsem nenapsala nic co by mělo hlavu a patu. Taky proto, že nemám inspiraci.
Při pravidelném projíždění televizního programu (hm...nic,nic,nic.... A hele Katyň! Tak to byla blbost. A zase nic...hm...) jsem zjistila, že ve středu dávají 3-iron.
Bohužel až pozdě v noci, ale mě nenaserou. Mám doma DVD.
Před rokem jsem chtěla napsat recenzi, ale pak jsem se na to vybodla, takže to udělám teď.
3-iron, nebo-li mazlivě nazývaný "Tam ten němej film"

3-iron je asi jediný romantický film u kterého jsem se nedusila smíchy. Protože hlavní hrdina není kreten, jeho vyvolená Mary Sue a fráze "Miluju tě" není tou nejsměšnější větou na světě.
Přesto je to stále romantický film. Američtí scénáristé by si ho měli pustit, aby věděli, co vlastně znamená filmová láska a jak by měl vypadat DOBRÝ film.
Pravdou je, že amíci točí zásadně "filmy ze života"-hahaha a tenhle film z reality určitě není. Ale to vůbec nevadí. "Život je jen ubohou parodií na naše sny."

3-Iron.jpg picture by bzucikb

...Em... Totiž pardon..
http://twitchfilm.net/mastheads/uploads/05_2.jpg
 Mladý korejec Tae-suk, má poněkud zvláštní koníček. Ne, nesbírá známky. Řekla jsem "zvláštní" a ne "ujetý". Vloupává se do opuštěných bytů, tam se nají a umyje.  Jako satisfakci opraví rozbité věci, vypere prádlo.
A nakonec se vyfotí u fotografie majitelů. Proč? Těžko říct.
Jednou se vloupá do domu, který je podle něj opuštěný. A jelikož je chlap, ani si nevšimne, že tam není sám. V domě je ještě týraná manželka majitele (v růžových šatech). Zřejmě bývalá modelka. Ta Taeho celou dobu pozoruje, ale nic  neudělá. Ukáže se mu až když neschvaluje jeho činnost...
Tae je z ní trochu mimo a raději vezme roha, pak mu ale něco cvakne v hlavě a vrátí se pro ni. Když uvidí, jak se k ní její manžel chová, vyřídí si to s ním po svém a s paní Růžovou utečou. Vytvoří se mezi nimi zvláštní milostný vztah.
Důležité je, že ani On ani Ona za celý film neřeknou jediné slovo.
Popisovat jejich putování po bytech, se mi moc nechce. Každopádně tahle idilka netrvá věčně a oba dva jsou zatčeni a obviněni z vraždy.

Hlavou zeď neprorazíš, ale přijdeš na zajímavé myšlenky.

http://www.terry-posters.com/images/product/image/10872/3iron-oww.jpg

Ji si odveze manžel a Tae skončí ve vězení. Ukazuje se, že Tae byl velmi dobrý student a Růžová byla za svého manžela provdána kvůli penězům. V té chvíli se z 3-iron stává neuchopitelná záležitost, protože Tae začne narutovatět a doslova chodí po stropě. Údajně je to proto, že žije v úplně jiné dimenzi, než zbytek světa.
Na internetu jsem dokonce našla vysětlení, že Tae je pouze sen Růžové, která touží po lásce a světě bez násilí. No, i tak by to dávalo smysl.
Každopádně Taemu se nakonec podaří na půl zmizet z tohoto světa. Konkrétně na 180 stupňů. A vrátí se za svou Růžovou.

Je těžké říct, zda-li svět, ve kterém žijeme, je skutečný nebo jen sen.
http://popseoul.files.wordpress.com/2009/06/3-iron-1.jpg

 Zbytek vám nepovím. Ale určitě se podívejte. Není to film pro každého, ale v každém případě je to hezké. A nachází se tam jeden z nejkrásnějších filmových polibků.  Když o tom tak přemýšlím... Asi někdy udělám jejich seznam.
A jen tak mimochodem 3-iron je název golfové hole, kterou Tae nosí u sebe a která má ve filmu oscarovou roli.

Název: 3-iron
Režie: Kim Ki-duk
Žánr: Romantický, Drama, Krimi
Původ: Korea
Hodnocení: ** ** ** ** ** (10 z 10)
Pozn.: Ve středu 21.4. v tv

 

http://wiki.freaks-unidos.net/weblogs/ceruno/images/3-iron01.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Tam ten němej film namika 18. 04. 2010 - 21:53
RE: Tam ten němej film nime 12. 05. 2010 - 22:00
RE: Tam ten němej film nime 12. 05. 2010 - 22:00